Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pokaz ETAK

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 10 września 2019

Żołnierze US Army zaprezentowali ETAK (Enhaced Target Acquisiton Kit). Zestaw opracowali specjaliści SMDC (Space and Missie Defense Command).

ETAK jest przystosowany do zamontowania na zestawach FIM-92 Stinger / Zdjęcie: US Army

ETAK ma znacząco ułatwić wykrywanie, śledzenie i identyfikację celów przez operatorów przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych (PPZR). Zestaw składa się z dwóch elementów: układu optoelektronicznego i układu sygnalizacji ułatwiającego naprowadzanie na cel.

Dzięki kamerze termalnej zamontowanej w układzie optoelektronicznym system może działać w nocy i w trudnych warunkach atmosferycznych. Urządzenie termowizyjne zwiększa możliwości identyfikacji celu. Układ sygnalizacji bazuje na informacjach z zewnętrznych czujników, które pozyskuje za pośrednictwem sieci taktycznej. Następnie informacje są prezentowane żołnierzowi obsługującemu wyrzutnię, ułatwiając śledzenie celu i jego identyfikację.

Zamontowanie zestawu na PPZR może odbywać się w warunkach polowych. ETAK nie ingeruje w konstrukcję wyrzutni i ma własne źródło zasilania. Ponadto ETAK ma niewielką masę, dzięki czemu PPZR wciąż są relatywnie lekkie. W roku fiskalnym 2019 ma zostać przeprowadzona ocena przydatności zestawu dla jednostek operacyjnych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.