Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pokaz ETAK

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 10 września 2019

Żołnierze US Army zaprezentowali ETAK (Enhaced Target Acquisiton Kit). Zestaw opracowali specjaliści SMDC (Space and Missie Defense Command).

ETAK jest przystosowany do zamontowania na zestawach FIM-92 Stinger / Zdjęcie: US Army

ETAK ma znacząco ułatwić wykrywanie, śledzenie i identyfikację celów przez operatorów przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych (PPZR). Zestaw składa się z dwóch elementów: układu optoelektronicznego i układu sygnalizacji ułatwiającego naprowadzanie na cel.

Dzięki kamerze termalnej zamontowanej w układzie optoelektronicznym system może działać w nocy i w trudnych warunkach atmosferycznych. Urządzenie termowizyjne zwiększa możliwości identyfikacji celu. Układ sygnalizacji bazuje na informacjach z zewnętrznych czujników, które pozyskuje za pośrednictwem sieci taktycznej. Następnie informacje są prezentowane żołnierzowi obsługującemu wyrzutnię, ułatwiając śledzenie celu i jego identyfikację.

Zamontowanie zestawu na PPZR może odbywać się w warunkach polowych. ETAK nie ingeruje w konstrukcję wyrzutni i ma własne źródło zasilania. Ponadto ETAK ma niewielką masę, dzięki czemu PPZR wciąż są relatywnie lekkie. W roku fiskalnym 2019 ma zostać przeprowadzona ocena przydatności zestawu dla jednostek operacyjnych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.