Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IWTS trafił do British Army

Służby państwowe, Wojska lądowe, Wojska specjalne, 10 września 2019

Do 1. Batalionu Pułku Mercji dostarczono Inflatable Walls Training System (IWTS) spółki Survitec, który służy do szybkiej budowy środowiska zurbanizowanego przy pomocy nadmuchiwanych modułów.

System ITWS trafił już na wyposażenie formacji mundurowych siedmiu państw / Zdjęcie: Survitec

IWTS jest stosunkowo prosty w transporcie i rozłożeniu. Zestaw w najlżejszym wariancie ma masę 506 kg. Oferowany jest w  specyfikacji dla sił zbrojnych i dla formacji porządku publicznego. Każda specyfikacja posiada 3 konfiguracje systemu różniące się wielkością – introductory, intermediate i advanced. Największa z nich pozwala na budowę modelu małej wioski. Według producenta ścianę można zbudować w ciągu 2 min, strukturę z dwoma pomieszczeniami w ciągu 20 min, mały budynek biurowy w ciągu 2 h, zaś małą wioskę w ciągu 3 h.

ITWS składa się z nadmuchiwanych modułów różnych typów. W jego skład wchodzą pełne ściany, ściany z otworem okiennym lub drzwiami. Do montażu i obsługi systemu producent dostarcza manometry, elektryczne pompy powietrza, stalowe kotwice i zestawy naprawcze. System jest odporny na działanie słońca i zróżnicowane warunki atmosferyczne. Żywotność zestawów określana jest na 5 lat eksploatacji.

Dzięki ITWS 1. Batalion Pułku Mercji będzie mógł realizować szkolenie w zakresie walki w terenie zurbanizowanym w dowolnym miejscu. Jednocześnie ograniczony zostanie koszt budowy stałych struktur szkoleniowych. Brytyjscy żołnierze wybrali system w  konfiguracji Intermediate Military Package. Pozwala on na budowę ośmiu pomieszczeń różnej wielkości.


Drukuj Góra