Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

IWTS trafił do British Army

Służby państwowe, Wojska lądowe, Wojska specjalne, 10 września 2019

Do 1. Batalionu Pułku Mercji dostarczono Inflatable Walls Training System (IWTS) spółki Survitec, który służy do szybkiej budowy środowiska zurbanizowanego przy pomocy nadmuchiwanych modułów.

System ITWS trafił już na wyposażenie formacji mundurowych siedmiu państw / Zdjęcie: Survitec

IWTS jest stosunkowo prosty w transporcie i rozłożeniu. Zestaw w najlżejszym wariancie ma masę 506 kg. Oferowany jest w  specyfikacji dla sił zbrojnych i dla formacji porządku publicznego. Każda specyfikacja posiada 3 konfiguracje systemu różniące się wielkością – introductory, intermediate i advanced. Największa z nich pozwala na budowę modelu małej wioski. Według producenta ścianę można zbudować w ciągu 2 min, strukturę z dwoma pomieszczeniami w ciągu 20 min, mały budynek biurowy w ciągu 2 h, zaś małą wioskę w ciągu 3 h.

ITWS składa się z nadmuchiwanych modułów różnych typów. W jego skład wchodzą pełne ściany, ściany z otworem okiennym lub drzwiami. Do montażu i obsługi systemu producent dostarcza manometry, elektryczne pompy powietrza, stalowe kotwice i zestawy naprawcze. System jest odporny na działanie słońca i zróżnicowane warunki atmosferyczne. Żywotność zestawów określana jest na 5 lat eksploatacji.

Dzięki ITWS 1. Batalion Pułku Mercji będzie mógł realizować szkolenie w zakresie walki w terenie zurbanizowanym w dowolnym miejscu. Jednocześnie ograniczony zostanie koszt budowy stałych struktur szkoleniowych. Brytyjscy żołnierze wybrali system w  konfiguracji Intermediate Military Package. Pozwala on na budowę ośmiu pomieszczeń różnej wielkości.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.