Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

G3 wchodzi na rynek

Przemysł zbrojeniowy, 11 września 2019

Pistolet G3, o wymiarach 185 x 132 x 31 mm, ma lufę długości 4 cali (102 mm). Masa pistoletu wynosi 704 g, co jest niezłym wynikiem. Na zamku, zarówno w tylnej jak i w przedniej części, znajdziemy nacięcia ułatwiające przeładowanie, a pod lufą mamy do dyspozycji krótki odcinek uniwersalnej szyny montażowej.

G3 to bezkurkowy pistolet samopowtarzalny z polimerowym szkieletem i stalowym zamkiem, będący następcą całkiem udanego modelu G2 / Zdjęcie: Taurus 

Taurus G3 został wyposażony w mechanizm spustowy podwójnego działania SA/DA, co jest rzadkością wśród bezkurkowców. Producent bardzo zachwala siłę nacisku spustu wynoszącą 22 N (zapewne w trybie SA). W razie np. niewypału można skorzystać z tzw. second-strike (możliwość oddania drugiego strzału z samonapinania).

Ze względu na rozmieszczenie manipulatorów Taurus G3 nie przypadnie do gustu osobom leworęcznym. Z lewej strony znajdziemy: zatrzask zamka, zwalniacz magazynka, skrzydełkowy bezpiecznik umieszczony w szkielecie, a jako dodatkowe zabezpieczenie mamy bezpiecznik zintegrowany z językiem spustowym.

Pistolet jest zasilany amunicją 9 x 19 mm z magazynków o pojemności 10, 15 bądź 17 naboi. Warto też wspomnieć, że przyrządy celownicze są regulowane w poziomie. Cena nowego Taurusa ma wynosić w USA 345,23 USD.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.