Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Japończycy będą testować AMV XP

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 11 września 2019

Dwa transportery Patria AMV XP zostaną zakupione przez japoński resort obrony bezpośrednio od producenta. Pojazdy zostaną sprawdzone podczas rocznych testów, mających wyłonić następcę transporterów opancerzonych eksploatowanych przez Rikujō Jieitai (japońskie wojska lądowe samoobrony).

Prezentowany podczas tegorocznych targów MSPO Rosomak XP został oparty o fiński kto AMV XP / Zdjęcie: Dawid Kozdra 

Obok Patrii w rywalizacji weźmie udział koncern Mitsubishi Heavy Industries z transporterem własnej produkcji i General Dynamics Canada z transporterem LAV. Po testach wskazana zostanie zwycięska konstrukcja.

Nie pojawiły się dotychczas informacje ile pojazdów planują kupić Japończycy. Nowe transportery najprawdopodobniej zastąpią gąsienicowe Type 73, a być może i nowsze kto Type 82. Zastąpienie wymienionych konstrukcji wiąże się z zakupem około 400 nowych pojazdów.

Patria AMV XP jest cięższą odmianą popularnego transportera AMV. Napędzany jest mocniejszym silnikiem o mocy 450 kW (610 KM). Rekompensuje on wzrost maksymalnej masy bojowej transportera, która wzrosła do 30 t przy maksymalnej ładowności 13 t.

Na wzrost masy w znacznym stopniu wpłynęło wzmocnienie opancerzenia transportera – można na nim zamontować dodatkowe panele. Pojazd w konfiguracji z najcięższym pancerzem dodatkowym ma zapewniać odporność na ostrzał z armat automatycznych kal. 30 mm z przodu i wkm kal. 14,5 mm z boków i tyłu. AMV XP może zostać uzbrojony w różnego rodzaju moduły uzbrojenia. Dotychczas nie ujawniono jaką konfiguracją transportera Japończycy są zainteresowani.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.