Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kompozytowa amunicja dla US Army

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 11 września 2019

Kompozytowa amunicja produkcji True Velocity została wybrana do następnej fazy postępowania programu NGSW (Next Generation Squad Weapons), którego celem jest dostarczenie nowej broni podstawowej dla US Army.

Na pierwszy rzut oka nowa amunicja wyróżnia się brakiem tradycyjnej szyjki łuski, która sprawiała sporo problemów w przypadku wcześniejszych prób z kompozytową łuską / Zdjęcie: True Velocity

True Velocity przedstawiło swoją propozycję amunicji składającej się z pocisku kalibru 6,8 mm umieszczonego w kompozytowej łusce. Warto jednak nadmienić, że kompozytowa łuska ma metalową wkładkę służącą za dno. Taka budowa amunicji zapewnia bardzo dużo korzyści począwszy od mniejszej masy (o około 30% w porównaniu do konstrukcji mosiężnej), mniejszej przewodności cieplnej, większej odporności na korozję, a na niższej cenie kończąc.

Prace w ramach programu NGSW są prowadzone przy współudziale General Dynamics Ordnance i Beretty. Amunicja w połączeniu z nowym karabinem produkcji General Dynamics Ordnance zapewni amerykańskim żołnierzom znacznie większą skuteczność prowadzanego ognia na większych dystansach jak i lepszą ergonomię w stosunku do aktualnie używanego uzbrojenia.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.