Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kompozytowa amunicja dla US Army

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 11 września 2019

Kompozytowa amunicja produkcji True Velocity została wybrana do następnej fazy postępowania programu NGSW (Next Generation Squad Weapons), którego celem jest dostarczenie nowej broni podstawowej dla US Army.

Na pierwszy rzut oka nowa amunicja wyróżnia się brakiem tradycyjnej szyjki łuski, która sprawiała sporo problemów w przypadku wcześniejszych prób z kompozytową łuską / Zdjęcie: True Velocity

True Velocity przedstawiło swoją propozycję amunicji składającej się z pocisku kalibru 6,8 mm umieszczonego w kompozytowej łusce. Warto jednak nadmienić, że kompozytowa łuska ma metalową wkładkę służącą za dno. Taka budowa amunicji zapewnia bardzo dużo korzyści począwszy od mniejszej masy (o około 30% w porównaniu do konstrukcji mosiężnej), mniejszej przewodności cieplnej, większej odporności na korozję, a na niższej cenie kończąc.

Prace w ramach programu NGSW są prowadzone przy współudziale General Dynamics Ordnance i Beretty. Amunicja w połączeniu z nowym karabinem produkcji General Dynamics Ordnance zapewni amerykańskim żołnierzom znacznie większą skuteczność prowadzanego ognia na większych dystansach jak i lepszą ergonomię w stosunku do aktualnie używanego uzbrojenia.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.