Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Banshee na 10-mm amunicję AUTO

Przemysł zbrojeniowy, 12 września 2019

Amerykańska spółka CMMG poszerza serię broni Banshee o nową konstrukcję, którą jest karabinek samopowtarzalny na amunicję pistoletową kal. 10 mm AUTO.

Karabinki z serii Banshee na amunicję pistoletową wyróżnia dość interesujący rodzaj zamka półswobodnego nazywany przez producenta Radial Delayed Blowback / Zdjęcie: CMMG

System ten wykorzystuje opóźnienie wynikające z otwarcia komory nabojowej poprzez obrót zamaka. Z tego względu tak samo jak w innych konstrukcjach z zamkiem półswobodnym można zastosować znacznie lżejsze elementy ruchome, co skutkuje mniejszym odrzutem, niż bywa to w konstrukcjach działających na zasadzie odrzutu zamka swobodnego.

Karabinek stylistyką nieodbiegający od konstrukcji typu AR został wykonany ze stopu aluminium 7075-T6. Jego użytkowanie nie będzie problemem dla osób leworęcznych. Montaż akcesoriów jest możliwy dzięki grzbietowej uniwersalnej szynie montażowej i punktom montażowym typu M-LOK umieszczonym na łożu CMMG RML7. To skrywa 8-calową (203 mm) lufę ze stali chromowo-molibdenowej 4140CM o skoku gwintu 1:16.

Masa karabinka to 2,5 kg, a zasilanie odbywa się z 30-nabojowych magazynków, aczkolwiek pasują do niego także magazynki do pistoletów Glock. Ponadto CMMG Banshee został wyposażony w jednostopniowy mechanizm spustowy w standardzie AR. Karabinek będzie sprzedawany z czarnym wykończeniem, ale istnieje też możliwość zakupu wariantu wykończonego powłoką Cerakote w różnych kolorach. Cena wariantu bazowego wynosi 1349,95 USD.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.