Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zgoda na TOW 2A dla Maroka

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 13 września 2019

Departament Stanu USA wyraził zgodę na potencjalną sprzedaż przeciwpancernych pocisków kierowanych TOW 2A do Maroka w ramach procedury Foreign Military Sale. Szacowany koszt transakcji to 776 mln USD.

Maroko chce nabyć ponad 2400 ppk TOW / Zdjęcie US Army

Rząd Maroka wystąpił z prośbą o sprzedaż ppk TOW, wyrzutni, systemów celowniczych i sprzętu wsparcia. 11 września Departament Stanu USA wyraził na nią zgodę. Dotyczy ona sprzedaży 2401 pocisków TOW 2A (BGM-71-4B-RF), 28 pocisków TOW 2A (BGM-71-4B-RF) do testów, 400 wyrzutni M220A2 TOW i/lub 400 wyrzutni z systemem ITAS, części zamiennych, narzędzi, sprzętu do prób, a także szkolenia.

Sprzedaż uzbrojenia do Maroka ma wpłynąć na zwiększenie stabilności bezpieczeństwa w regionie i państwach nie należących do NATO. Zdaniem Departamentu Stanu USA, transakcja nie wpłynie na zachwianie równowagi sił w Afryce Północnej.

Ppk rodziny TOW są eksploatowane przez ponad 20 państw. Są one przystosowane do przenoszenia i odpalania z samodzielnych wyrzutni, pojazdów lądowych i śmigłowców. Producent oferuje kilka wariantów systemu. Wyprodukowano już ponad 700 tys. pocisków TOW.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.