Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie testują kpr Astra z samolotem Su-30MKI

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 11 listopada 2007

Indie rozpoczęły testy, które mają doprowadzić do zintegrowania kupowanych w Rosji myśliwców Su-30MKI z pociskami rakietowymi dalekiego zasięgu Astra. Astra to własne opracowanie indyjskiego przemysłu zbrojeniowego.

Pierwsze testy pocisku Astra odbyły się w maju 2003 na poligonie Chindapur w stanie Orisa. Ważący 158 kg, 3,8-metrowej długości pocisk może osiągnąć pułap ok. 25 km, a jego zasięg wynosi 80 km. Astra została zbudowana zgodnie z zasadami stealth, stąd możliwość atakowania celów z mniejszym prawdopodobieństwem kontrakcji z ich strony niż w wypadku innych pocisków.

Pocisk powstał w Defence Research and Development Organisation (DRDO) w Bangalore. W końcowej fazie lotu używa aktywnego systemu radarowego do naprowadzenia na cel. Może też naprowadzać się skrycie na aktywny radiolokator przeciwnika. Według DRDO, największą zaletą Astry jest wysublimowane oprogramowanie, które pozwala wybrać optymalny sposób atakowania celów.

Pierwsze loty badawcze Su-30MKI ma wykonywać z makietą pocisku. Sama Astra będzie zaś testowana na stanowisku naziemnym z wykorzystaniem specjalnie opracowanego modułu imitującego systemy pokładowe samolotu. Ta faza testów potrwa do końca 2007. Dopiero później możliwe będą loty specjalnie zmodyfikowanego Su-30MKI uzbrojonego w kpr Astra na poligonie w Chindapur.

W 2012 Indie mają dysponować 230 samolotami Su-30MKI. Część z nich jest montowana w indyjskich zakładach HAL.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.