Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Izraelski pogromca bsl

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 16 września 2019

Izraelskie General Robotics zaprezentowało najnowszą wersję swojego lekkiego zdalnie sterowanego modułu uzbrojenia Pitbull-3.

Pitbull-3 to lekki zdalnie sterowany moduł uzbrojenia przeznaczony do wykrywania i zwalczania bezzałogowych statków latających / Zdjęcie: General Robotics

Masa zsmu to 70 kg (może ulec zwiększeniu wskutek dodania innego typu uzbrojenia), co umożliwia jego zamontowanie na szerokiej gamie pojazdów załogowych bądź bezzałogowych. Zsmu jest wyposażony w aktywne systemy typu soft-kill i hard-kill. W pierwszym przypadku możliwe jest zakłócenie sygnału radiowego bezzałogowca, zmuszając go np. do lądowania lub powrotu do bazy.

Z kolei w drugim przypadku używane jest zamontowane uzbrojenie np. km FN MAG czy NEGEV. Dzięki dwuosiowej stabilizacji połączonej z algorytmami celowniczymi można prowadzić skuteczny ogień do bsl w odległości do 500 m, a bezzałogowce w zawisie można zwalczać na dystansie do 800 m.

Detekcja bsl za pomocą radaru jest możliwa na dystansie do 5 km. Zsmu jest też wstanie wykryć ludzi za pomocą głowicy optoelektronicznej z kamerą termowizyjną i telewizyjną z 30-x przybliżeniem. Wykrycie człowieka następuje odpowiednio z ok. 800 m lub 1200 m.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.