Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

45th European Rotorcraft Forum

Imprezy branżowe, Przemysł lotniczy, Lotnictwo cywilne, 16 września 2019

W dn. 17-19 września na Politechnice Warszawskiej w budynku Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferu Technologii PW odbędzie się międzynarodowa konferencja 45th European Rotorcraft Forum. Jest to najważniejsza konferencja z dziedziny wiropłatów organizowana w Europie corocznie, cyklicznie kolejno w jednym z sześciu krajów europejskich: Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Holandii i Rosji. W tym roku Polska jako siódmy kraj dołącza do grona organizatorów konferencji. Główni organizatorzy Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa oraz Uczelniane Centrum Badawcze Lotnictwa i Kosmonautyki zgromadzili ponad 200 naukowców oraz inżynierów zajmujących się tematyką wiropłatów z całego świata.

Konferencja zostanie otworzona przez Prorektora PW do spraw Nauki prof. dr hab. Rajmunda Bacewicza. Następnie sesje tematyczne poprzedzone będą wykładami plenarnymi wygłoszonymi przez z Stefana Thomé z Airbus Helicopters, Lucę Medici oraz Michella Arrę z Leonardo Helicopters oraz Sebastiena Dubois z Clean Sky 2 JU. Specjalną sesję dedykowaną programowi CleanSky programu ramowego UE Horyzont 2020 poprowadzi Andrzej Podsadowski – Project Officer w programie CleanSky. Po plenarnych referatach goście zostaną zaproszeni na teren przez budynkiem CZIT, aby wziąć udział w specjalnym wydarzeniem – lądowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego EC135.

Konferencja zgromadzi grono naukowców, inżynierów, badaczy oraz użytkowników z ponad 23 krajów świata, specjalizujących się w zagadnieniami związanymi z tematyka śmigłowców i wiropłatów. W trakcie 3-dniowej konferencji zostanie wygłoszonych ponad 120 referatów w 39 sesjach tematycznych. Zagadnienia jakie będą poruszane na konferencji to głownie: aerodynamika, mechanika lotu, dynamika, ale również szybko rozwijające się zagadnienia z zakresu systemów bezzałogowych czy symulacji i bezpieczeństwa. Podczas konferencji zostaną również wygłoszone dwa najlepsze referaty wyróżnione na konferencjach – Asian/Australian Rotorcraft Forum oraz Annual Forum organizowane przez Vertical Flight Society w Stanach Zjednoczonych.

Konferencja zakończy się dwiema wizytami technicznymi: do WSK PZL-Świdnik i do Instytutu Lotnictwa w Warszawie. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.