Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa akademia uzbeckich wojsk lotniczych

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 19 września 2019

W bazie lotniczej Karszy w południowym Uzbekistanie na początku września otwarto nową akademię wojskową. Placówkę co roku opuszczać ma 300 pilotów i specjalistów służb lotniczo-inżynieryjnych Havo hujumidan mudofaa qo`shinlari va Harbiy havo kuchlari (wojsk lotniczych i obrony powietrznej Uzbekistanu).

Uzbeckie wojska lotnicze eksploatują m.in. śmigłowce H125M i AS532AL oraz transportowce C295W / Zdjęcie: Airbus

Jednym z elementów wyposażenia nowej placówki jest symulator lotu śmigłowca H125 Fennec, który posłuży. Urządzenie zostało dostarczone do Karszy przez Thalesa w sierpniu.

Obecnie we flocie Havo hujumidan mudofaa qo`shinlari va Harbiy havo kuchlari znajduje się 10 H125M i 8 śmigłowców AS532AL Cougar. Wiropłaty wchodzą w skład 66. Wydzielonego Pułku Śmigłowców, stacjonującego w bazie Czyrczyk w północno-wschodnim Uzbekistanie. Jednostka ta eksploatuje również śmigłowce Mi-8/17 i Mi-24P/W.

Innym typem produkcji zachodniej znajdującym się w wyposażeniu uzbeckiego lotnictwa jest samolot transportowy C295W. Havo hujumidan mudofaa qo`shinlari va Harbiy havo kuchlari mają na stanie 4 C295W, eksploatowane przez jednostkę stacjonującą w Taszkiencie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.