Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa akademia uzbeckich wojsk lotniczych

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 19 września 2019

W bazie lotniczej Karszy w południowym Uzbekistanie na początku września otwarto nową akademię wojskową. Placówkę co roku opuszczać ma 300 pilotów i specjalistów służb lotniczo-inżynieryjnych Havo hujumidan mudofaa qo`shinlari va Harbiy havo kuchlari (wojsk lotniczych i obrony powietrznej Uzbekistanu).

Uzbeckie wojska lotnicze eksploatują m.in. śmigłowce H125M i AS532AL oraz transportowce C295W / Zdjęcie: Airbus

Jednym z elementów wyposażenia nowej placówki jest symulator lotu śmigłowca H125 Fennec, który posłuży. Urządzenie zostało dostarczone do Karszy przez Thalesa w sierpniu.

Obecnie we flocie Havo hujumidan mudofaa qo`shinlari va Harbiy havo kuchlari znajduje się 10 H125M i 8 śmigłowców AS532AL Cougar. Wiropłaty wchodzą w skład 66. Wydzielonego Pułku Śmigłowców, stacjonującego w bazie Czyrczyk w północno-wschodnim Uzbekistanie. Jednostka ta eksploatuje również śmigłowce Mi-8/17 i Mi-24P/W.

Innym typem produkcji zachodniej znajdującym się w wyposażeniu uzbeckiego lotnictwa jest samolot transportowy C295W. Havo hujumidan mudofaa qo`shinlari va Harbiy havo kuchlari mają na stanie 4 C295W, eksploatowane przez jednostkę stacjonującą w Taszkiencie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.