Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Walther PPQ M2 w nowych barwach

Przemysł zbrojeniowy, 20 września 2019

Niemiecki Walther zaprezentował nową wersję kolorystyczną swojego subkompaktowego pistoletu PPQ M2. Nowość ma kolor Coyote, za wyjątkiem wymiennej grzbietowej okładziny chwytu i manipulatorów, które pozostały czarne.

Walther PPQ M2 wyróżnia się bardzo dobrym mechanizmem spustowym o sile nacisku na spust 25 N, drodze spustu 7 mm i bardzo krótkim resecie wynoszącym 2,5 mm / Zdjęcie: Walther

Walther PPQ M2 to bardzo kompaktowy bezkurkowy pistolet występujący w wersjach ze 102-mm lub 127-mm lufą. W przypadku większego wariantu o wymiarach 206 x 135 x 34 mm masa to zaledwie 737 g. Mniejszy model jest krótszy o 26 mm i lżejszy o 42 g. Mała masa jest skutkiem zastosowania polimerowego szkieletu, jak np. w Glocku. Ponadto konstrukcja jest bardzo przyjazna dla strzelców leworęcznych, ponieważ przycisk zwalniacza magazynka można szybko przełożyć na drugą stronę, a dźwignia zatrzasku zamka została zdublowana.

Pistolet wyposażono też w bezpiecznik zintegrowany z językiem spustowym, regulowane przyrządy celownicze, odcinek uniwersalnej szyny montażowej umieszczonej pod lufą, ale dla niektórych osób problemem może się okazać konieczność pociągnięcia za spust podczas rozkładania broni. Mamy tutaj jednak pomoc w postaci wskaźnika informującego o obecności naboju w komorze nabojowej.

Walther PPQ M2 jest zasilany z magazynków o pojemności 15 lub 17 naboi. Cena pistoletu na rynku amerykańskim to ok. 450 USD, a w Polsce Walthera można nabyć za ok. 4 tys. zł.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.