Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Sportowy karabinek Rugera

Przemysł zbrojeniowy, 20 września 2019

Amerykański Ruger zaprezentował ostatnio nowy samopowtarzalny karabinek sportowy na nabój bocznego zapłonu .22 LR. Ma on dość ciekawie wykończone szkieletowe, laminowane łoże i lufę wykonaną ze stali nierdzewnej.

Masa karabinka sportowego Rugera na nabój bocznego zapłonu .22 LR to 2,5 kg / Zdjęcie: Ruger

Ciężka samonośna i kuta na zimno lufa o długości 16,12 cala (409 mm) o skoku gwintu 1:16 jest dodatkowo ryflowana, co poprawia odprowadzanie ciepła. Na jej końcu znajduje się fabrycznie zamontowany na gwincie hamulec wylotowy, ale jeśli ktoś ma inne plany to może go odkręcić i zastosować np. tłumik dźwięku.

Komora zamkowa skrywająca zamek, również wykonany ze stali nierdzewnej, została wykonana z anodowanego i utwardzanego stopu aluminium 6061-T6511. Na jej szczycie zamontowano odcinek uniwersalnej szyny montażowej o pochyleniu 30 MOA przeznaczony pod montaż optyki. Ponadto komora zamkowa ma port umieszczony w tylnej części ułatwiający czyszczenie broni.

Mechanizm spustowy BX-Trigger o sile nacisku na spust 1,13-1,36 kg charakteryzuje się też bardzo krótką drogą i przyjemnym resetem, co pozwala na oddawanie celnych strzałów. Karabinek jest konstrukcją przeznaczoną bardziej dla osób praworęcznych (łoże), ale rozmieszczenie manipulatorów nie rozczaruje też osób leworęcznych. Bezpiecznik przetykowy wraz z zatrzaskiem zamka są umieszczone na osłonie spustu, a zwalniacz magazynka jest obustronny.

Karabinek jest zasilany z 10-nabojowych magazynków, a jego cena na rynku amerykańskim ma wynosić 899 USD.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.