Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sportowy karabinek Rugera

Przemysł zbrojeniowy, 20 września 2019

Amerykański Ruger zaprezentował ostatnio nowy samopowtarzalny karabinek sportowy na nabój bocznego zapłonu .22 LR. Ma on dość ciekawie wykończone szkieletowe, laminowane łoże i lufę wykonaną ze stali nierdzewnej.

Masa karabinka sportowego Rugera na nabój bocznego zapłonu .22 LR to 2,5 kg / Zdjęcie: Ruger

Ciężka samonośna i kuta na zimno lufa o długości 16,12 cala (409 mm) o skoku gwintu 1:16 jest dodatkowo ryflowana, co poprawia odprowadzanie ciepła. Na jej końcu znajduje się fabrycznie zamontowany na gwincie hamulec wylotowy, ale jeśli ktoś ma inne plany to może go odkręcić i zastosować np. tłumik dźwięku.

Komora zamkowa skrywająca zamek, również wykonany ze stali nierdzewnej, została wykonana z anodowanego i utwardzanego stopu aluminium 6061-T6511. Na jej szczycie zamontowano odcinek uniwersalnej szyny montażowej o pochyleniu 30 MOA przeznaczony pod montaż optyki. Ponadto komora zamkowa ma port umieszczony w tylnej części ułatwiający czyszczenie broni.

Mechanizm spustowy BX-Trigger o sile nacisku na spust 1,13-1,36 kg charakteryzuje się też bardzo krótką drogą i przyjemnym resetem, co pozwala na oddawanie celnych strzałów. Karabinek jest konstrukcją przeznaczoną bardziej dla osób praworęcznych (łoże), ale rozmieszczenie manipulatorów nie rozczaruje też osób leworęcznych. Bezpiecznik przetykowy wraz z zatrzaskiem zamka są umieszczone na osłonie spustu, a zwalniacz magazynka jest obustronny.

Karabinek jest zasilany z 10-nabojowych magazynków, a jego cena na rynku amerykańskim ma wynosić 899 USD.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.