Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Mooney M20 pod Bergamo

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 21 września 2019

Dziś przed południem, ok. 10:20 z aeroklubowego lotniska Orio al Serio pod Bergamo wystartował samolot Mooney M20K. Na jego pokładzie znajdowały się 4 osoby: 51-letni pilot – Stefano Mecca, z zawodu księgowy, wiceprezes Aeroclub di Bergamo, i jego 3 córki, w tym 18-latka i 15-letnie bliźniaczki. Mieli lecieć do Wenecji.

Z niewiadomych przyczyn (zapewne z powodu awarii technicznej) samolot zawrócił wkrótce po starcie. Prawdopodobnie jego pilot usiłował wylądować na lotnisku startu. Samolot nie doleciał jednak do pasa. Możliwe też, że pilot próbował lądować na autostradzie 671, przy której znaleziono płonący wrak.

Częściowo spalony wrak samolotu Mooney M20, który rozbił się dziś pod Bergamo / Zdjęcie: tgcom24

Wrak znajdował się poza terenem lotniska, w niewielkiej odległości od początku jego pasa. Wrak ugaszono i wyciągnięto z niego ofiary katastrofy. Okazało się, że zginęła jedna z dziewczynek – bliźniaczka. Jej zwłoki znaleziono zwęglone. Pilota i jego dwie pozostałe córki przewieziono do szpitali. Najpoważniej ranny, pilot trafił do szpitala Papa Giovanni di Bergamo, 18-latka do Cliniche Gavazzeni, a 15-latka do szpitala w Seriate.

W akcji ratowniczej brały udział pojazdy straży pożarnej, trzy karetki pogotowia, dwa pojazdy samopomocy i śmigłowiec.

Rozbity samolot to jednosilnikowy dolnopłat Mooney M20K 252 TSE zn. rej. D-EISE, nr ser. 25-1219. Był własnością prywatną.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.