Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Oblot NI-600VT

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 25 września 2019

W zakładach Korea Aerospace Industries w Goehueng w prowincji Jeolla Południowa wczoraj, 24 września, przeprowadzono oblot nowego bezzałogowego śmigłowca NI-600VT (Night Intruder-600 Vertical Take-Off & Landing). Według oficjalnej informacji producenta podczas pierwszego lotu wiropłat wykonał zawis i manewry w płaszczyźnie poziomej.

Potencjalne zastosowania NI-600VT obejmują zadania obserwacyjne i rozpoznawcze, poszukiwania rozbitków i transport ładunków / Zdjęcie: KAI 

Konstrukcja ta bazuje na dwumiejscowym śmigłowcu lekkim RotorWay A600. Komputer sterujący lotem NI-600VT, czujniki i łącze informacyjne zostały opracowane samodzielnie przez południowokoreańskich inżynierów. Jak twierdzą przedstawiciele KAI NI-600VT jest w stanie automatycznie ustalić swoją pozycję nawet w sytuacjach awaryjnych i bezpiecznie wrócić do bazy.

Koreańczycy zamierzają w tym roku ukończyć pierwszy etap prób w locie NI-600VT, a w 2020 przejść do drugiego, w ramach którego badane będą zdolności śmigłowca do automatycznego startu i lądowania na okrętach.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.