Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Subkompaktowy Hellcat

Przemysł zbrojeniowy, 26 września 2019

Springfield Armory zaprezentowało subkompaktowy pistolet Hellcat przeznaczony do skrytego noszenia. Jego wymiary to 152 x 102/114 x 25 mm przy 76-mm kutej na zimno lufie o skoku gwintu 1:10. Szerokość zależy od zastosowania krótszego lub dłuższego magazynka. Także masa, wynosząca zaledwie 508 g w przypadku wersji standardowej lub 519 g w przypadku zastosowania dłuższego magazynka, jest imponująco mała.

Hellcat jest zasilany amunicją 9 x 19 mm z magazynków o pojemności aż 11 lub 13 nabojów. Jest to rekord w porównaniu do innych zbliżonych wielkością subkompaktów, np. Mossberga MC1sc lub Sig Sauera P365 / Zdjęcie: Springfield Armory

Hellcat to konstrukcja bezkurkowa, składająca się z polimerowego szkieletu i stalowego zamka z licznymi nacięciami. Pistolet został wyposażony w ergonomiczny chwyt Adaptive Grip Texture, płaski język spustowy, trytowe przyrządy celownicze typu U-Dot. Hellcat będzie dostępny także w wersji OSP, umożliwiającej montaż miniaturowych kolimatorów takich jak np. Shield RMS czy JP Enterprises JPoint. Warto też wspomnieć o wskaźniku informującym o obecności naboju w komorze nabojowej i o odcinku uniwersalnej szyny montażowej umieszczonej pod lufą umożliwiającym stosowanie np. latarek lub celowników laserowych.

Niestety Hellcat nie będzie konstrukcją zbyt przyjazną dla osób leworęcznych. Poza bezpiecznikiem zintegrowanym z językiem spustowym i możliwością przełożenia przycisku zwalniacza magazynka na drugą stronę to wszystko, na co można liczyć. Zatrzask zamka niestety znajduje się tylko po lewej stronie, tak samo jak dźwignia niezbędna do rozłożenia broni.

Hellcat będzie dostępny na rynku amerykańskim w zestawie z dwoma magazynkami (standardowym i przedłużonym) w cenie 569 USD. Za model OSP będzie trzeba zapłacić 30 USD więcej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.