Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Emirates zamawiają Airbusy i Boeingi za ponad 34 mld USD

Lotnictwo cywilne, 11 listopada 2007

Na otwartych właśnie Dubai Air Show linie Emirates podpisały rekordowe kontrakty. Za ponad 20 mld USD kupiły 70 A350 XWB i 11 A380, a za 3,2 mld USD 12 Boeingów 777-300 ER.

Informacje o kontraktach ogłosił w pierwszym dniu pokazów prezes Emirates, szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum. Zakup samolotów Airbusa wartych 20,2 mld USD, to największy kontrakt w historii europejskiego koncernu lotniczego. Pierwsze A350 XWB mają zostać dostarczone Emirates w 2014. Samoloty będą napędzane silnikami Rolls-Royce. Brytyjski koncern silnikowy ma na nich zarobić 8,4 mld USD.

Wraz z zamówieniem na 70 A350 XWB Emirates złożyły opcję na 50 kolejnych. W sumie zamówienie jest więc potencjalnie warte 27,6 mld USD. Z zamówieniem na 11 A380 wartych 3,5 mld USD jego wartość przekracza 31 mld USD.

Boeing uzyskał w Dubaju znacznie mniejsze zamówienie. 12 777-300ER, których katalogowa cena wynosi ok. 250 mln USD, ma kosztować 3,2 mld USD. Samoloty mają być napędzane silnikami General Electric Co. GENX o zwiększonym ciągu, opracowanymi specjalnie na zamówienie Emirates.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.