Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Najnowsze Apache dla Egiptu

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 28 maja 2009

Defense Security Cooperation Agency zwróciła się do Kongresu USA o zgodę na eksport do Egiptu 12 śmigłowców AH-64D Block II Apache Longbow, o potencjalnej wartości 820 mln USD.

Egipt, dzięki pomocy finansowej USA, jest liczącym się importerem uzbrojenia. W latach 2004-2008 zamówił wyposażenie wojskowe za 5,26 mld USD (głównie za Atlantykiem), zajmując 12. miejsce na świecie / Zdjęcie: Boeing

Egipcjanie chcą pozyskać w USA 12 śmigłowców z najnowszymi systemami pokładowymi. Dołączą one do 35 AH-64, które zostały pierwotnie zakupione w 1995 w wersji A i w ciągu ostatnich kilku lat, zmodernizowane do modelu D.

Władze w Kairze wystąpiły - obok samych śmigłowców - o zakup 27 silników T700-GE-701D, 36 systemów wskazywania celów, 28 wyrzutni M299 pocisków Hellfire Longbow, 14 urządzeń walki radioelektronicznej AN/ALQ-144(V)3 i tyluż urządzeń detekcji fal radarowych AN/APR-39B(V)2. Kontrakt zawiera również m.in. pakiet serwisowy i części zamiennych, koszty transportu oraz zatrudnienia amerykańskich techników.

W przypadku wykorzystania wszystkich opcji w ostatecznej umowie, wartość porozumienia może osiągnąć 820 mln USD.


Drukuj Góra