Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się słowacki MiG-29

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 29 września 2019

Wczoraj wieczorem dwa myśliwce MiG-29AS słowackich wojsk lotniczych (Vzdušné Sily Ozbrojených Síl Slovenskej Republiky) wykonywały rutynowy lot treningowy. Lot odbywał się w złych warunkach pogodowych. Ok. 20:30 czasu lokalnego jeden z samolotów rozbił się z nieznanych przyczyn. Drugi wrócił bezpiecznie do bazy.

Słowacki MiG-29AS startuje do kolejnego lotu z bazy w Silac / Zdjęcie: MO Słowacji

Wrak myśliwca znaleziono w pobliżu wioski Nové Sady niedaleko Nitry. Okazało się, że pilot zdołał się katapultować, dzięki czemu przeżył. W dobrym stanie przewieziono go do szpitala na badania.

Według wstępnych ocen do wypadku mogły się przyczynić warunki pogodowe. Nieoficjalnie bierze się także pod uwagę brak paliwa. Dowództwo VSO SSR wstrzymało loty myśliwców MiG-29 do wyjaśnienia powodów wypadku.

Rozbity samolot to MiG-29AS zn. rej. 6526/SL, nr ser. 2960536065. Należał do Taktickégo krídla w Sliac (1. Bojová letka).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.