Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Karabinki RRA na amunicję .22LR

Przemysł zbrojeniowy, 30 września 2019

Rock River Arms (RRA) rozpoczyna dostawy karabinków z serii LAR-22, zasilanych amunicją bocznego zapłonu .22LR. Amerykańskie przedsiębiorstwo jest znane ze swojej bogatej oferty karabinków systemu AR.

Karabinki zasilane amunicją .22LR mają wręcz minimalny odrzut, a cena amunicji do nich jest znacznie niższa od np. .223 Rem / Zdjęcie: Rock River Arms

RRA wprowadza do sprzedaży trzy modele: Tactical Carbine, Mid A4 oraz NM A4 CMP Trainer. Pierwszy z nich to standardowy karabinek w formacie AR-15 z 16-calową (406 mm) lufą ze stali chromowo-molibdenowej i skokiem gwintu wynoszącym 1:16 cala. Karabinek został wyposażony w samonośne łoże w standardzie M-LOK o długości 15 cali (381 mm) i szynę montażową Picatinny umieszczoną na grzbiecie komory zamkowej i części łoża oraz dwustopniowy mechanizm spustowy i kolbę regulowaną w 6-ciu położeniach.

Tactical Carbine jest dostępny w dwóch wersjach – w droższym modelu komory: zamkowa i spustowa zostały wykonane z kutego aluminium. Cena karabinka w tej wersji to 630 USD, a w tańszym o 80 USD modelu zastosowano tworzywa polimerowe.

Mid A4 ma w zasadzie bliźniaczą konfigurację i różni się jedynie zastosowaniem tradycyjnych okładzin chwytu i jednostopniowym mechanizmem spustowym. Także ten model występuje w wersji z aluminiową lub polimerową komorą spustową i zamkową. Cena wariantu aluminiowego to 530 USD, a polimerowego – 440 USD.

NM A4 CMP Trainer to konstrukcja dedykowana strzelcom sportowym, z długą 20-calową (508 mm) ciężką lufą ze stali nierdzewnej. Ponadto karabinek jest wyposażony w chromowany wyczynowy dwustopniowy system spustowy i regulowaną kolbę (6 położeń). Do montażu akcesoriów służą grzbietowa szyna Picatinny i trzy krótsze szyny zamontowane na samonośnym łożu. Masa karabinka wynosi 3,9 kg, a cena to 885 USD.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.