Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zakończono Rapid Trident 2019

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 30 września 2019

W dn. 13-28 września na ukraińskim poligonie w Jaworowie odbyło się międzynarodowe ćwiczenie Rapid Trident 2019. Brało w nim udział 3700 żołnierzy z 14 państw. Za dowodzenie wojskami ćwiczącymi podczas Rapid Trident 2019 odpowiadali między innymi żołnierze z dowództwa LITPOLUKRBRIG.

Rapid Trident 2019 było także pierwszą okazją do wspólnych ćwiczeń ogniowych pojazdów SZ Ukrainy i US Army / Zdjęcie: DVIDS

W trakcie manewrów realizowano liczne scenariusze. Jednym z nich było przekraczanie przeszkody wodnej. Z pododdziałami SZ Ukrainy współpracowali w tym przypadku żołnierze ze 101. Dywizji Powietrznodesantowej US Army. Za dowodzenie wojskami ćwiczącymi podczas Rapid Trident 2019 odpowiadali między innymi żołnierze z dowództwa LITPOLUKRBRIG

Przybyliśmy tutaj jako mentorzy. Jesteśmy bardzo dumni, że ćwiczące tu brygady ukraińskie wkrótce wyjadą, by wziąć udział w walkach na Wschodzie – powiedział ppłk Michael Starz. Jako kolejne realizowane działanie w przypadku ataku terrorystycznego, odbijanie zakładników i misje ewakuacji medycznej.

Podczas Rapid Trident ćwiczono też dekontaminację pojazdów wojskowych, doskonalenie techniki walki w pomieszczeniach i trening medyczny. Rapid Trident 2019 było także pierwszą okazją do wspólnych ćwiczeń ogniowych pojazdów SZ Ukrainy i US Army, takich jak BMP-1 i HMMWV.

Realizowane co roku ćwiczenie Rapid Trident ma przyczyniać się do budowy zdolności SZ Ukrainy do obrony własnego terytorium i działania w ramach sił wielonarodowych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.