Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakończono Rapid Trident 2019

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 30 września 2019

W dn. 13-28 września na ukraińskim poligonie w Jaworowie odbyło się międzynarodowe ćwiczenie Rapid Trident 2019. Brało w nim udział 3700 żołnierzy z 14 państw. Za dowodzenie wojskami ćwiczącymi podczas Rapid Trident 2019 odpowiadali między innymi żołnierze z dowództwa LITPOLUKRBRIG.

Rapid Trident 2019 było także pierwszą okazją do wspólnych ćwiczeń ogniowych pojazdów SZ Ukrainy i US Army / Zdjęcie: DVIDS

W trakcie manewrów realizowano liczne scenariusze. Jednym z nich było przekraczanie przeszkody wodnej. Z pododdziałami SZ Ukrainy współpracowali w tym przypadku żołnierze ze 101. Dywizji Powietrznodesantowej US Army. Za dowodzenie wojskami ćwiczącymi podczas Rapid Trident 2019 odpowiadali między innymi żołnierze z dowództwa LITPOLUKRBRIG

Przybyliśmy tutaj jako mentorzy. Jesteśmy bardzo dumni, że ćwiczące tu brygady ukraińskie wkrótce wyjadą, by wziąć udział w walkach na Wschodzie – powiedział ppłk Michael Starz. Jako kolejne realizowane działanie w przypadku ataku terrorystycznego, odbijanie zakładników i misje ewakuacji medycznej.

Podczas Rapid Trident ćwiczono też dekontaminację pojazdów wojskowych, doskonalenie techniki walki w pomieszczeniach i trening medyczny. Rapid Trident 2019 było także pierwszą okazją do wspólnych ćwiczeń ogniowych pojazdów SZ Ukrainy i US Army, takich jak BMP-1 i HMMWV.

Realizowane co roku ćwiczenie Rapid Trident ma przyczyniać się do budowy zdolności SZ Ukrainy do obrony własnego terytorium i działania w ramach sił wielonarodowych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.