Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

REC10 w nowej barwie

Przemysł zbrojeniowy, 01 października 2019

Amerykański Barret poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży nowej wersji kolorystycznej (Tungsten Grey Cerakote) karabinu samopowtarzalnego REC10.

Nowa wersja kolorystyczna, która aktualnie trafia do sprzedawców jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku / Zdjęcie: Barret

Premiera REC10 miała miejsce w grudniu zeszłego roku. Karabin jest owocem 10-letniej pracy projektowej, ale ciekawostką jest fakt pozyskania klientów zagranicznych jeszcze przed ich zakończeniem.

Barret REC10 jest karabinem kal. 7,62 x 51 mm NATO / .308 WIN z bezpośrednim działaniem gazów prochowych na suwadło (podobnym do zastosowanego w Knights Armament SR-25). Komora zamkowa wraz ze spustową zostały wykonane ze stopu aluminium 7075, a 16-calowa (406-mm) lufa została wykonana z dodatkowo chromowanej stali chromowo-molibdenowej.

Ponadto karabin ma się samonośne łoże w standardzie M-LOK, regulowaną kolbę Magpul MOE-SL i grzbietową szynę Picatinny, na której zostały fabrycznie zamontowane przyrządy celownicze Magpul MBUS. Zasilanie Barreta REC10 odbywa się z 20-nabojowych magazynków, a jego masa wynosi 3,63 kg. Cena karabinu na rynku amerykańskim to około 2750 USD.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.