Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

REC10 w nowej barwie

Przemysł zbrojeniowy, 01 października 2019

Amerykański Barret poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży nowej wersji kolorystycznej (Tungsten Grey Cerakote) karabinu samopowtarzalnego REC10.

Nowa wersja kolorystyczna, która aktualnie trafia do sprzedawców jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku / Zdjęcie: Barret

Premiera REC10 miała miejsce w grudniu zeszłego roku. Karabin jest owocem 10-letniej pracy projektowej, ale ciekawostką jest fakt pozyskania klientów zagranicznych jeszcze przed ich zakończeniem.

Barret REC10 jest karabinem kal. 7,62 x 51 mm NATO / .308 WIN z bezpośrednim działaniem gazów prochowych na suwadło (podobnym do zastosowanego w Knights Armament SR-25). Komora zamkowa wraz ze spustową zostały wykonane ze stopu aluminium 7075, a 16-calowa (406-mm) lufa została wykonana z dodatkowo chromowanej stali chromowo-molibdenowej.

Ponadto karabin ma się samonośne łoże w standardzie M-LOK, regulowaną kolbę Magpul MOE-SL i grzbietową szynę Picatinny, na której zostały fabrycznie zamontowane przyrządy celownicze Magpul MBUS. Zasilanie Barreta REC10 odbywa się z 20-nabojowych magazynków, a jego masa wynosi 3,63 kg. Cena karabinu na rynku amerykańskim to około 2750 USD.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.