Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rheinmetall rozpoczął produkcję dla Węgier

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 01 października 2019

Niemiecki Rheinmetall rozpoczął produkcję czołgów Leopard 2A7+ i samobieżnych armatohaubic PzH 2000, zamówionych przez Węgry. Dostawy sprzętu rozpoczną się w 2021 i potrwają do 2025.

Węgierskie zamówienie obejmuje nowo wyprodukowane Leopardy 2A7+ i PzH 2000 (na zdjęciu) / Zdjęcie: Rheinmetall 

Rheinmetall będzie realizował przedsięwzięcie we współpracy z Krauss-Maffei Wegmann (KMW). Koncern z Dusseldorfu Będzie odpowiadał za produkcję armat gładkolufowych L55A1 kal. 120 mm i haubic gwintowanych L52 kal. 155 mm. Ponadto dostarczy systemy kierowania ogniem i kadłuby do zamówionych przez Budapeszt pojazdów. Zakres prac, które wykona Rheinmetall oznacza, że koncernowi przypadnie znaczny udział w zamówieniu, pomimo że jego sygnatariuszem było KMW.

Węgierskie Ministerstwo Obrony zamówiło w październiku ubiegłego roku 44 czołgi podstawowe Leopard 2A7+, 24 armatohaubice PzH 2000 i 13 ciężarówek logistycznych HX i THX. Wartość kontraktu wyniosła około 300 mln euro. Zakup pozwoli na wymianę przestarzałych czołgów T-72 użytkowanych przez węgierskie wojska lądowe w jedynym batalionie pancernym. Zapewni również nowe zdolności węgierskiej artylerii, dotychczas eksploatującej haubice ciągnione (Węgry kupują Leo 2A7+ i PzH 2000, 2018-12-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.