Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MICLA-BR ujawniony

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 01 października 2019

Podczas wysłuchania publicznego Komisji Spraw Zagranicznych i Obrony Narodowej Izby Deputowanych Kongresu Narodowego, dotyczącego Założeń suwerenności narodowej ujawniono, że Força Aérea Brasileira (FAB, wojska lotnicze Brazylii) prowadzą prace nad nowym pociskiem manewrującym MICLA-BR.

Wojska lotnicze Brazylii opublikowały film z prób integracji MICLA-BR z samolotem F-5EM / Zdjęcie: MO Brazylii  

Pierwsze zdjęcia pocisku ujawniono już 7 czerwca na filmie opublikowanym przez brazylijskie Ministerstwo Obrony, jednak przedstawiciele resortu zaprzeczyli wówczas, że jest to nowy pocisk manewrujący i udzielili wielu sprzecznych wyjaśnień i interpretacji.

Jak podają oficjalne dokumenty FAB, projekt MICLA-BR dotyczy opracowania pocisku manewrującego o zasięgu 300 km, napędzanego silnikiem odrzutowym, przeznaczonego dla wojsk lotniczych i lądowych.

MICLA-BR będzie kierowany bezwładnościowo / GPS, a w ostatnim etapie lotu – przez korelację obrazu. W zależności od rodzaju wykonywanej misji MICLA-BR może być wyposażony w samonaprowadzającą głowicę termolokacyjną lub radiolokacyjną.


Drukuj Góra