Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sukces Aviation Expo

Imprezy branżowe, Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 02 października 2019

W dn. 27-28 września w Kielcach odbyły się targi lotnicze Aviation Expo,  po raz pierwszy w rozszerzonej formule. Podczas tegorocznej imprezy powodzeniem cieszyła się nie tylko ekspozycja, na której można było obejrzeć aż 19 statków powietrznych czy zapoznać się z ofertą przedsiębiorstw świadczących różne usługi dla lotnictwa – od szkoleń, po dostawy zbiorników na paliwo lotnicze.

Tegoroczne Aviation Expo odwiedziło niemal 1000 gości z branży lotniczej / Zdjęcie: Krzysztof Cedrowski

Były to także dwie ważne, branżowe konferencje, które odwiedziło wielu zainteresowanych. Pierwsza – Technology Law For Aviation – skupiła się na prawie lotniczym oraz działalności lotnisk. Wśród prelegentów znaleźli się: prezes zarządu LOTOS-Air BP Maciej Kowalski, prezes zarządu Airbus Polska Sebastian Magadzio, ekspert ds. nawigacji PLL LOT Monika Strzelec i Jean Christophe Charles reprezentujący CS Group. Moderatorem spotkania była Joanna Wieczorek, ekspert prawa lotniczego Dentons Europe.

Drugi dzień skupiał się wokół tematyki bezzałogowych statków latających. Global Drone Conference, cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko przedstawicieli branży, ale również użytkowników bsl. Spotkanie było wyjątkowe, ponieważ operatorzy otrzymali najświeższą dawkę wiedzy od specjalistów. Poruszano kwestie prawne, ubezpieczeniowe oraz temat certyfikowania biznesu. Słuchacze mogli uczestniczyć w prelekcjach: PANSA UTM –  jak digitalizujemy przestrzeń powietrzną, Globalny rozwój FlyTech – bsl na export, Bezzałogowce w geodezji, Prawo bsl w pigułce – czyli praktyczne wskazówki jak latać, Bsl w Energetyce i Systemy anty-bsl.

Po raz pierwszy w czasie Aviation Expo w Kielcach przyznane zostały medale i wyróżnienia dla najlepszych produktów i najciekawszych stoisk. W kategorii innowacje w lotnictwie nagordzono: pojemnik mobilny DPPL typu AVB_D-IC-BOX do paliw lotniczych (producent – eN-TANK Niemiałkowski SJ) i Vone Air – linię kosmetyków dla lotnictwa (producent – Wtórplast).

W kategorii konstrukcje lotnicze nagrodzono samolot ultralekki Aeroprakt 32 (producent –  Aeroprakt Manufacturing). Wyróżnienia Targów Kielce w kategorii konstrukcje lotnicze otrzymał samolot ultralekki MINIFOX (producent –  Eurofly Polska Maurycy Moes Property), a w kategorii inne: Welcome Airport Services z Warszawy.

Wyróżnienia za atrakcyjny i interesujący sposób prezentacji stoiska przyznano przedsiębiorstwom Aviation Artur Trendak i Under Ant. Medal za oryginalny i nowatorski styl wystąpienia targowego otrzymała spółka TPP Thermoplastics Polska.

Na kolejną edycję Targów Lotniczych Aviation Expo zapraszamy do Kielc w dn. 9-10 października 2020.


Drukuj Góra