Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne U5000 dla Litwy

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 03 października 2019

Daimler dostarczył Lietuvos ginkluotosios pajėgos (litewskim siłom zbrojnym) 110 kolejnych ciężarówek Unimog U5000. Wcześniej nasi wschodni sąsiedzi odebrali 88 wozów tego typu.

Dostawy U5000 dla sił zbrojnych Litwy mają zakończyć się w 2021 / Zdjęcie: MO Litwy

Pojazdy są dostarczane zgodnie z umową podpisaną z Agencją Wsparcia i Zakupów NATO (NSPA), której wartość wynosi 70 mln euro. Kontrakt obejmuje dostawę 340 ciężarówek U5000, wsparcie logistyczne Daimlera w ciągu pierwszych 15 lat eksploatacji wozów oraz sprzęt i wyposażenie do prób.

Oczekuje się, że Daimler dostarczy pozostałe 142 ciężarówki w l. 2020-2021. Nowe pojazdy trafią przede wszystkim do jednostek  wojsk lądowych.


Drukuj Góra