Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Air Greenland wybiera H225

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 04 października 2019

Towarzystwo Air Greenland zamówiło dwa śmigłowce Airbus H225, by wesprzeć swoje starania o zdobycie kontraktu na świadczenie usług poszukiwawczo-ratowniczych.

Śmigłowiec H225 w wersji poszukiwawczo-ratowniczej / Zdjęcie: Airbus

Na mocy zatwierdzonej umowy, przy której zawieraniu pomagali przedstawiciele europejskiego koncernu, w ciągu najbliższych miesięcy Air Greenland pozyska od klienta z przemysłu naftowego i gazowego parę używanych H225 w celu zastąpienia używanego obecnie, starzejącego się śmigłowca S-61. Airbus zapewni kompleksowy pakiet obsług i wsparcia, a także szkolenie pilotów i personelu technicznego.

Wdrożenie H225 pomoże zapewnić bezpieczeństwo globalnego ruchu morskiego prowadzonego do i z regionu arktycznego przez Cieśninę Duńską między Grenlandią i Islandią – powiedział szef regionu europejskiego Airbus Helicopters Olivier Michalin.

Zamówione przez nas śmigłowce mają mały nalot, a ich zdolność do wykonywania operacji poszukiwawczo-ratowniczych gwarantuje nam, że będą w stanie pełnić służbę w tej roli przez wiele lat – dodał dyrektor generalny Air Greenland Jacob Nitter Sørensen (Air Greenland zmieniają właściciela , 2018-09-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.