Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

QBZ-191 – nowy chiński karabinek

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 06 października 2019

W czasie wielkiej parady z okazji 70-lecia ChRL, 1 października 2019 pokazano po raz pierwszy publicznie nowy karabinek automatyczny QBZ-191. Broń na amunicję kal. 5,8 x 42 mm jest zbudowana w układzie klasycznym. Ma zastąpić używane od 20 lat karabinki QBZ-95-1 zbudowane w układzie bezkolbowym (Zmodyfikowany typ 95, 2010-09-17).

Zbudowany w układzie klasycznym karabinek automatyczny QBZ-191 na amunicję kal. 5,8 x 42 mm w czasie parady z okazji 70-lecia ChRL / Zdjęcie: FYSPD

Przewidywane jest pojawienie się trzech wersji QBZ-191 – o długości lufy 267 mm (PWD) i 368 mm (podstawowa) oraz z wydłużoną, cięższą lufą, przeznaczona dla snajperów w pododdziałach. W konstrukcji karabinka wykorzystano magazynki z QBZ-95. Zastosowano długą szynę montażową Picatinny.

Karabinek automatyczny QBZ-191 na amunicję kal. 5,8 x 42 mm, który zastąpi obecnie używaną broń w układzie bezkolbowym, krytykowaną, jako mniej intuicyjna i uniwersalna

Według nieoficjalnych danych, zasięg skuteczny karabinka QBZ-191 wynosi 300 m. Jego szybkostrzelność praktyczna sięga 750 strz./min.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra