Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Defender-Europe 20

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 09 października 2019

US European Command i Departament Armii ogłosiły przygotowania do największego ćwiczenia US Army w Europie od 25 lat. W ramach ćwiczenia nazwanego Defender-Europe 20 zostaną sprawdzone zdolności jednostek US Army do przerzutu i działań na terenie Europy wraz z sojusznikami.

Ćwiczenie Defender-Europe 20 odbędzie się na terenie 10 państw, między innymi w Polsce. Prawdopodobnie zostanie powiązane z manewrami Anakonda 2020 / Zdjęcie: US Army

W ćwiczeniu będzie uczestniczyło około 37 tys. żołnierzy z 18 państw. Z tej liczby aż 20 tys. będą stanowili żołnierze US Army przerzuceni do Europy zza Atlantyku. Operacja przerzutu wojsk rozpocznie się już w lutym 2020. Zaś ćwiczenie odbędzie się w kwietniu i maju. Wezmą w nim udział także elementy wydzielone z USMC.

Na Stary Kontynent trafi dowództwo dywizji US Army, trzy brygadowe pancerne zespoły bojowe i pododdziały wsparcia. Część tych wojsk trafi z USA wraz z wyposażeniem. Część zaś użyje sprzętu przechowywanego w europejskich składnicach US Army.

Defender-Europe 20 zweryfikuje gotowość i interoperacyjność US Army. Biorąc pod uwagę skalę ćwiczenia będzie to także poważne wyzwanie organizacyjne i logistyczne. Tak szeroki udział Amerykanów w ćwiczeniu świadczy o realnym zaangażowaniu USA w utrzymanie bezpieczeństwa i stabilności w Europie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.