Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Defender-Europe 20

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 09 października 2019

US European Command i Departament Armii ogłosiły przygotowania do największego ćwiczenia US Army w Europie od 25 lat. W ramach ćwiczenia nazwanego Defender-Europe 20 zostaną sprawdzone zdolności jednostek US Army do przerzutu i działań na terenie Europy wraz z sojusznikami.

Ćwiczenie Defender-Europe 20 odbędzie się na terenie 10 państw, między innymi w Polsce. Prawdopodobnie zostanie powiązane z manewrami Anakonda 2020 / Zdjęcie: US Army

W ćwiczeniu będzie uczestniczyło około 37 tys. żołnierzy z 18 państw. Z tej liczby aż 20 tys. będą stanowili żołnierze US Army przerzuceni do Europy zza Atlantyku. Operacja przerzutu wojsk rozpocznie się już w lutym 2020. Zaś ćwiczenie odbędzie się w kwietniu i maju. Wezmą w nim udział także elementy wydzielone z USMC.

Na Stary Kontynent trafi dowództwo dywizji US Army, trzy brygadowe pancerne zespoły bojowe i pododdziały wsparcia. Część tych wojsk trafi z USA wraz z wyposażeniem. Część zaś użyje sprzętu przechowywanego w europejskich składnicach US Army.

Defender-Europe 20 zweryfikuje gotowość i interoperacyjność US Army. Biorąc pod uwagę skalę ćwiczenia będzie to także poważne wyzwanie organizacyjne i logistyczne. Tak szeroki udział Amerykanów w ćwiczeniu świadczy o realnym zaangażowaniu USA w utrzymanie bezpieczeństwa i stabilności w Europie.


Drukuj Góra