Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Autonomiczne kołowanie Legacy 500

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 09 października 2019

Współpraca naukowa i technologiczna między Embraer i Universidade Federal do Espírito Santo (Ufes) w dziedzinie autonomicznej robotyki i sztucznej inteligencji umożliwiła przeprowadzenie pierwszych naziemnych prób opcjonalnie pilotowanego samolotu odrzutowego klasy biznes Legacy 500.

Autonomiczne kołowanie Legacy 500 nadzorowali piloci, znajdujący się w kabinie samolotu / Zdjęcie: Embraer

Podczas próby, która odbyła się w ostatnim tygodniu sierpnia w zakładach Embraera w Gavião Peixoto, samolot samodzielnie poruszał się po wcześniej ustalonej trasie,  przez pas startowy, strefę kołowania i płytę lotniska, bez ingerencji człowieka. W kabinie znajdowała się załoga, której zadaniem było podjęcie działań w przypadku jakichkolwiek problemów.

Inżynierowie Embraera i Fes przez ostatnie sześć miesięcy pracowali razem nad matematycznymi i obliczeniowymi modelami automatyzacji, oprogramowaniem, sprzętem, zestawem czujników laserowych, GPS i kamer, a także integracji systemów z samolotem. Przed próba autonomiczny system nawigacji lądowej został przetestowany w symulatorze.

Nasza strategia rozwoju technologii w systemach autonomicznych ma na celu znalezienie się Brazylii wśród krajów, które wdrażają sztuczną inteligencję w różnych zastosowaniach – powiedział Daniel Moczydlower, wiceprezes wykonawczy Embraera ds. prac inżynierskich i technologii.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.