Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Położenie stępki pod ORP Mewa i chrzest ORP Albatros

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 10 października 2019

Podwójna uroczystość położenia stępki i chrztu dwóch seryjnych niszczycieli min proj. 258 Kormoran II odbyła się dzisiaj, 10 października, w stoczni Remontowa Shipbuilding w Gdańsku.

ORP Albatros przed symbolicznym wodowaniem / Zdjęcia: Przemysław Gurgurewicz

To nietypowe wydarzenie zorganizowane w gorącym przedwyborczym tygodniu miało także nieortodoksyjny przebieg. Jako pierwsze odbyło się położenie stępki pod 258/3 czyli przyszłą Mewę, które zaproszeni goście obejrzeli na telebimie.

Następnie odbyła się uroczystość chrztu 258/2 czyli ORP Albatros, podczas której matka chrzestna Krystyna Patz, żona wiceadmirała Jerzego Patza, wypowiedziała tradycyjne słowa: płyń po morzach i oceanach świata, sław imię polskiego stoczniowca i polskiego marynarza nadaję ci imię Albatros. Po tym nastąpiło zanurzenie doku pływającego, w którym znajdował się okręt, symbolizujące jego wodowanie.

Na podstawie informacji Przemysława Gurgurewicza
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.