Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ciężarówka logistyczna Arquusa

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 11 października 2019

Spółka Arquus wprowadziła na rynek ciężarówkę logistyczną 8x8, pierwszą z nowej gamy pojazdów opracowanych dla wojska. Pojazd ma elektroniczny system zarządzania układem napędowym (Automatic Traction Control). System ten automatycznie włącza i wyłącza motorykę osi przednich oraz zarządza blokadami mechanizmu różnicowego na wszystkich osiach.

Nowa ciężarówka 8 x 8 z opancerzoną kabiną, zapewniającą ochronę zgodnie ze STANAG 4569 / Zdjęcie: Arquus

Według producenta nowa ciężarówka została zaprojektowana z myślą o mobilności przy obniżonym zużyciu opon i zużyciu paliwa w celu ograniczenia wymagań dotyczących obsługi technicznej i wsparcia. Pojazd może być stosowany do zadań logistycznych i transportu strategiczny, przewozu cystern lub wyposażenia, a także jako mobilny warsztat.

W zależności od wymagań użytkownika ciężarówka może być wyposażony w dwie różne wersje kabiny: nieopancerzoną i chronioną przed ostrzałem i minami zgodnie ze STANAG 4569. Pojazd może przenosić km na obrotnicy lub zdalnie sterowany moduł uzbrojenia, a także urządzenia informatyczne i łaczności.


Drukuj Góra