Reaper w Afganistanie). " />

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy brytyjski Reaper w Afganistanie

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 11 listopada 2007

Należący do RAF bsl MQ-9 Reaper wykonał swój pierwszy lot bojowy w Afganistanie. Wcześniej bsl Reaper użyły US Air Force (patrz Reaper w Afganistanie).

Nie podano daty pierwszego lotu brytyjskiego Reapera. Wiadomo jednak, że osiągnął on gotowość bojową z końcem października. Bsl eksploatuje Flight B 39 (1 Photographic Reconnaissance Unit) Squadron RAF, w którym służą także żołnierze innych formacji (Army i Navy). Eskadra ta, powstała w marcu 2007, stacjonuje w bazie Marham (Norfolk).

Brytyjczycy zamówili bsl Reaper zaledwie 15 miesięcy przed dostarczeniem pierwszych 3 maszyn do Afganistanu na początku października 2007. Przedstawiciele MoD uważają, że to duży sukces brytyjskiego systemu dostaw uzbrojenia. Bsl mają wspierać walczące wojska w każdych warunkach atmosferycznych, 24 godziny na dobę. Służą przede wszystkim do rozpoznania i wskazywania celów (Intelligence, Surveillance, Target Acquisition and Reconnaissance, ISTAR).

Brytyjczycy używają swych Reaperów wspólnie z USAF, czerpiąc z doświadczeń Amerykanów. Flight B 39 Squadron współpracuje z No 1115 Flight eksploatującym Predatory A, utworzoną w 2004. Jednostka ta została właśnie włączona administracyjnie do 39 Squadronu jako Flight A.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.