Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się etiopski Su-27

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 12 października 2019

Wczoraj ok. 10:00 czasu lokalnego z głównej bazy lotniczej Etiopiii – Bishoftu-Harar Meda koło Debrezeit, 50 km na południowy wschód od Addis Abeby, do lotu treningowego wystartował samolot myśliwski Su-27 rodzimych wojsk lotniczych. Leciało nim dwóch pilotów, którzy przygotowywali się do pokazów z okazji zakończenia roku szkolnego w Akademii Wojsk Lotniczych. Tuż po oderwaniu od pasa zapalił się jeden z silników myśliwca. Pilot próbował zawrócić na lotnisko startu, ale to się nie udało.

Miejsce katastrofy myśliwca Su-27 etiopskich wojsk lotniczych / Zdjęcie: via defence-arab

Samolot rozbił się w pobliżu lotniska. Wrak znaleziono przy drodze Addis Abeba – Adama.

Obaj członkowie załogi zginęli. Jedną z ofiar jest 37-letni instruktor, mjr Sebri Towfik. Według nieoficjalnych informacji, udało mu się katapultować, ale spadochron fotela się nie otworzył. Mjr Towfik był żonaty, miał dwoje dzieci. W etiopskich wojskach lotniczych służył ponad dekadę. Akademię lotniczą ukończył w 2007.

Druga ofiara to mjr pil. Hayelom Tesfaye.

Rozbity samolot to wielozadaniowy myśliwiec Su-27 wojsk lotniczych Etiopii.


Drukuj Góra