Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kobieta spadła spod śmigłowca

Wypadki, Służby państwowe, 13 października 2019

Dziś od rana czasu lokalnego śmigłowiec straży pożarnej Super Puma z 11 osobami na pokładzie prowadził akcję ratowniczą związaną ze skutkami silnego tajfunu nr 19 (Hagibis) w prefekturze Fukushima w Japonii. Ok. 10:00 podjął z zatopionego domu w 13. dzielnicy miasta Iwaki 77-letnią kobietę. W czasie jej wciągania na pokład, gdy kobieta znajdowała się tuż pod śmigłowcem, pozostającym w zawisie na wysokości ok. 40 m, wypadła z uprzęży. Wpadła do wody o głębokości około pół metra.

77-letnia kobieta w czasie wciągania na pokład śmigłowca ratowniczego z dachu zatopionego budynku

Gdy ratownicy ponownie dotarli do kobiety, ta jeszcze żyła. W ciężkim stanie przewieziono ją do lokalnego szpitala. Tam, mimo intensywnej akcji medycznej, zmarła.

Ta sama kobieta spadająca z wysokości 40 m po wysunięciu z uprzęży / Zdjęcia: via YouTube – Jackson

Przyczyny wypadku bada specjalna komisja straży pożarnej z Tokio. Wstępne analizy wskazują na to, że błąd popełnił jeden z ratowników, źle zapinając uprząż.

Śmigłowiec, spod którego spadła kobieta, to Eurocopter EC225LP Super Puma (jap. Hakucho) zn. rej. JA62HC, nr ser. 2901. Należy do departamentu lotniczego Straży Pożarnej w Tokio.


Drukuj Góra