Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Korea Południowa redukuje armię

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 14 października 2019

Ministerstwo Obrony Republiki Korei ogłosiło plan redukcji liczebności sił zbrojnych o 99 tys. żołnierzy. Redukcje mają dotyczyć głównie wojsk lądowych. W 2023 ma w nich pozostać 365 tysięcy żołnierzy. Równolegle będzie ograniczana liczba dowódców. Mimo zmniejszania liczby żołnierzy, armia południowokoreańska ma się wzmacniać dzięki postępującej automatyzacji i robotyzacji.

Żołnierze wojsk lądowych Republiki Korei przemieszczający się w ciężarówce w rejonie strefy zdemilitaryzowanej w Paju / Zdjęcie: VOA

Plan redukcji liczebności sił zbrojnych Korei Południowej wynika w dużej mierze z postępującego kryzysu demograficznego. Z tego samego powodu rośnie liczba kobiet w armii.

W Republice Korei służba wojskowa jest obowiązkowa dla wszystkich zdrowych mężczyzn. Obecnie trwa 21 miesięcy. Plan redukcji przewiduje możliwość skrócenia tego czasu do 18 miesięcy od 2022.


Drukuj Góra