Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

CN-235 z Turkami i Amerykanami nad Rosją

Lotnictwo wojskowe, Służby państwowe, Strategia i polityka, 15 października 2019

Od 14 do 18 października 2019 w ramach realizacji porozumienia Open Skies obserwatorzy z Turcji i USA wykonują loty nad Rosją. W lotach na uzgodnionych trasach ich działania monitorują specjaliści rosyjscy. Sprawdzają oni zgodność z zaplanowanymi parametrami lotu i stosowanie czujników zgodnych z traktatem.

Wyposażenie pokładowe samolotu CN-235, który Turcja wykorzystuje w lotach realizowanych w ramach porozumienia Open Skies / Zdjęcie: OSCE

Samolot CN-235, którym latają obserwatorzy, operuje z Kubinki. Jest wyposażony w sprzęt obserwacyjny (kamery różnych typów), który przeszedł procedury certyfikacyjne wymagane przez porozumienia Open Skies. O trasach lotów został poinformowany szef Narodowego centrum zmniejszania zagrożenia nuklearnego Siergiej Ryżkow.


Drukuj Góra