Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Amaszonas eksploatują E190

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 15 października 2019

Boliwijskie Amaszonas Línea Aérea rozpoczęły dziś, 15 października, eksploatację odrzutowców Embraer E190. Przewoźnik wykonał inauguracyjny lot z położonego 17 km na północ od Santa Cruz międzynarodowego portu lotniczego Viru Viru do stolicy kraju – La Paz.

Pierwszy E190w barwach Amaszonas Línea Aérea / Zdjęcie: Embraer

Łącznie do floty Amaszonas dołączy sześć E190, które będą obsługiwać rejsy do kilku lotnisk krajowych i międzynarodowych. Pierwsze dwa, dzierżawione od GECAS, są przystosowane do przewozu 112 pasażerów w układzie jednoklasowym. Pozostałe cztery samoloty zostaną wynajęte od CDB Leasing i będą miały 110 miejsc w jednej klasie. W przyszłości A190 w barwach Amaszonas mają również operować z międzynarodowego lotniska Montevideo-Carrasco w Urugwaju.

Zasięg E190 pozwala nam zastąpić nasze mniejsze odrzutowce komunikacji regionalnej i wspierać nasze plany ekspansji w Boliwii i Urugwaju. Nowe samoloty zapewniają nam elastyczność potrzebną do zwiększania częstotliwości i miejsc docelowych. Wiemy, że nasi pasażerowie pokochają komfort kabiny E190 – powiedział Sergio de Urioste, prezes i dyrektor generalny Amaszonas.

Amaszonas Línea Aérea obsługują połączenia na terenie Boliwii oraz Argentyny, Brazylii, Chile Paragwaju, Peru i Urugwaju. Ich flota składa się z 7 Bombardierów CRJ 200, jednego DHC-8-100 i part DHC-8-200.


Drukuj Góra