Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Amaszonas eksploatują E190

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 15 października 2019

Boliwijskie Amaszonas Línea Aérea rozpoczęły dziś, 15 października, eksploatację odrzutowców Embraer E190. Przewoźnik wykonał inauguracyjny lot z położonego 17 km na północ od Santa Cruz międzynarodowego portu lotniczego Viru Viru do stolicy kraju – La Paz.

Pierwszy E190w barwach Amaszonas Línea Aérea / Zdjęcie: Embraer

Łącznie do floty Amaszonas dołączy sześć E190, które będą obsługiwać rejsy do kilku lotnisk krajowych i międzynarodowych. Pierwsze dwa, dzierżawione od GECAS, są przystosowane do przewozu 112 pasażerów w układzie jednoklasowym. Pozostałe cztery samoloty zostaną wynajęte od CDB Leasing i będą miały 110 miejsc w jednej klasie. W przyszłości A190 w barwach Amaszonas mają również operować z międzynarodowego lotniska Montevideo-Carrasco w Urugwaju.

Zasięg E190 pozwala nam zastąpić nasze mniejsze odrzutowce komunikacji regionalnej i wspierać nasze plany ekspansji w Boliwii i Urugwaju. Nowe samoloty zapewniają nam elastyczność potrzebną do zwiększania częstotliwości i miejsc docelowych. Wiemy, że nasi pasażerowie pokochają komfort kabiny E190 – powiedział Sergio de Urioste, prezes i dyrektor generalny Amaszonas.

Amaszonas Línea Aérea obsługują połączenia na terenie Boliwii oraz Argentyny, Brazylii, Chile Paragwaju, Peru i Urugwaju. Ich flota składa się z 7 Bombardierów CRJ 200, jednego DHC-8-100 i part DHC-8-200.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.