Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AUSA 2019: Ripsaw M5 w nowej wersji

Imprezy branżowe, Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 16 października 2019

Podczas wystawy AUSA 2019 w Waszyngtonie, Textron Systems zaprezentował lądowy bezzałogowiec Ripsaw M5 w nowej wersji – bojowej, uzbrojonej w 30-mm armatę automatyczną.

Ripsaw M5 to jedna z propozycji w programie Robotic Combat Vehicle na bezzałogowce lądowe dla US Army / Zdjęcie: FLIR Systems

Główne uzbrojenie bezzałogowca stanowi wieża z armatą automatyczną ATK XM813. Jest to rozwiązanie analogiczne do uzbrojenia zmodernizowanych kto Stryker. Poza nią Ripsaw M5 wyposażono w system obserwacji dookolnej FLIR Gimbal i głowicę optoelektroniczną TacFLIR 280-HD. Ripsaw M5 przewozi dwa małe bezzałogowce rozpoznawcze – lądowy FLIR SUGV i latający FLIR R80D SkyRaider.

Bezzałogowce Ripsaw mogą realizować szeroki zakres zadań, zależnie od wyposażenia. Zalicza się do nich ochrona konwojów, rozpoznanie, działania ratownicze, patrolowanie granic, czy usuwanie ładunków wybuchowych. Mogą zostać także wyposażone w uzbrojenie niezabijające, służące do kontroli zgromadzeń. Bezzałogowiec zintegrowano, poza wymienionymi systemami, z zsmu CROWS-J, ładunkami wydłużonymi M58 MICLIC i trałami przeciwminowymi. Jego bojowy wariant jest oferowany w wersji 7-tonowej i 10-tonowej, zależnie od uzbrojenia.


Drukuj Góra