Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

AUSA 2019: Ripsaw M5 w nowej wersji

Imprezy branżowe, Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 16 października 2019

Podczas wystawy AUSA 2019 w Waszyngtonie, Textron Systems zaprezentował lądowy bezzałogowiec Ripsaw M5 w nowej wersji – bojowej, uzbrojonej w 30-mm armatę automatyczną.

Ripsaw M5 to jedna z propozycji w programie Robotic Combat Vehicle na bezzałogowce lądowe dla US Army / Zdjęcie: FLIR Systems

Główne uzbrojenie bezzałogowca stanowi wieża z armatą automatyczną ATK XM813. Jest to rozwiązanie analogiczne do uzbrojenia zmodernizowanych kto Stryker. Poza nią Ripsaw M5 wyposażono w system obserwacji dookolnej FLIR Gimbal i głowicę optoelektroniczną TacFLIR 280-HD. Ripsaw M5 przewozi dwa małe bezzałogowce rozpoznawcze – lądowy FLIR SUGV i latający FLIR R80D SkyRaider.

Bezzałogowce Ripsaw mogą realizować szeroki zakres zadań, zależnie od wyposażenia. Zalicza się do nich ochrona konwojów, rozpoznanie, działania ratownicze, patrolowanie granic, czy usuwanie ładunków wybuchowych. Mogą zostać także wyposażone w uzbrojenie niezabijające, służące do kontroli zgromadzeń. Bezzałogowiec zintegrowano, poza wymienionymi systemami, z zsmu CROWS-J, ładunkami wydłużonymi M58 MICLIC i trałami przeciwminowymi. Jego bojowy wariant jest oferowany w wersji 7-tonowej i 10-tonowej, zależnie od uzbrojenia.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.