Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosyjska haubica kal. 152 mm Malwa

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 19 października 2019

W rosyjskim Internecie pojawił się rysunek samobieżnej haubicy na podwoziu kołowym kal. 152 mm 2S43 Malwa. Jej prototyp, w ramach programu Nabrosok, buduje CNII Buriewiestnik w Niżnym Nowogrodzie. Projekt wykorzystuje podwozie 8x8 BAZ-6010-027 z Briańskich zakładów samochodowych.

Ujawniony w rosyjskim Internecie rysunek samobieżnej haubicy na podwoziu kołowym kal. 152 mm 2S43 Malwa

Według dostępnych informacji, podwozie, które służy do budowy prototypu, zostało dostarczone wykonawcy w sierpniu 2019. To pewne zaskoczenie, bo dotąd podobne rosyjskie systemy były budowane na podwoziach dostarczanych przez białoruski MZKT.

Próby prototypu 2S43 Malwa mają rozpocząć się w najbliższych miesiącach. Nowe rosyjskie samobieżne haubice będą zastępować zapewne systemy 2A65 Msta-B i 2S1 Gwozdika.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.