Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Turecki F-16 zniszczył Black Hawka

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 20 października 2019

Według Defense Arabic, 17 października 2019 śmigłowiec S-70A Black Hawk realizował misję ewakuacji rannych żołnierzy tureckich uczestniczących w walkach w północnej Syrii (Opuszczona baza USA w Syrii, 2019-10-19). W niskim locie miał zostać trafiony pociskiem, prawdopodobnie wystrzelonym z granatnika RPG-7. Pilotowi udało się wylądować awaryjnie niedaleko Tel Abyad.

Fragmentu wraku śmigłowca S-70A, który został zniszczony przez turecki myśliwiec F-16C Block 50, prawdopodobnie z 181 Filo / Zdjęcie: via Babak Taghvaee

Dowództwo operacji zdecydowało o użyciu myśliwca F-16C Block 50 do zniszczenia wraku śmigłowca, by nie wpadł on w ręce bojowników kurdyjskich. Operacja się powiodła. Z kolei rannych żołnierzy i załogę Black Hawka ewakuował inny śmigłowiec.

Informację o wydarzeniu ujawniono dopiero wczoraj. Wynika z niej, że zniszczony śmigłowiec to Sikorsky S-70A-18D Black Hawk. Przedstawiciele armii tureckiej twierdzą, że nie został on trafiony przez Kurdów, a lądował z powodu awarii technicznej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra