Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

H125 w służbie austriackiego MSW

Służby państwowe, Przemysł lotniczy, 21 października 2019

Austriackie Bundesministerium für Inneres (BMI, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych) formalnie wdrożyło do eksploatacji dwa śmigłowce Airbus H125, które zostały doposażone z uwzględnieniem potrzeb organów ścigania i prowadzenia misji ratowniczych.

Jeden z należących do BMI śmigłowców H125 podczas lotu nad Alpami / Zdjęcie: Airbus

Nowe wiropłaty dołączyły do użytkowanych już przez BMI śmigłowców H135 i AS350. Będą operowały z Innsbrucka i Salzburga w Tyrolu oraz innych górskich obszarach Austrii w imieniu lokalnego rządu Tyrolu. Pierwszy śmigłowiec został uroczyście przekazany do służby 17 października br. podczas ceremonii w Innsbrucku, w obecności austriackiego ministra spraw wewnętrznych Wolfganga Peschorna i gubernatora Tyrolu Günthera Plattera.

H125 BMI mają kompleksowy zestaw ekwipunku w niestandardowej konfiguracji, zaprojektowanej przez brytyjski oddział Airbus Helicopters i zamontowany w jego siedzibie w Oksfordzie. Obejmuje on m.in. podwójny hak do podwieszania ładunków zewnętrznych, reflektor, sprzęt gaśniczy, w tym interfejs do obsługi zbiornika wody Bambi (do gaszenia pożarów) i radiostację łączności w systemie TETRA. Wyposażenie kabiny załogi zostało dostosowane do lotów w okularowych wzmacniaczach obrazu.


Drukuj Góra