Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

H125 w służbie austriackiego MSW

Służby państwowe, Przemysł lotniczy, 21 października 2019

Austriackie Bundesministerium für Inneres (BMI, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych) formalnie wdrożyło do eksploatacji dwa śmigłowce Airbus H125, które zostały doposażone z uwzględnieniem potrzeb organów ścigania i prowadzenia misji ratowniczych.

Jeden z należących do BMI śmigłowców H125 podczas lotu nad Alpami / Zdjęcie: Airbus

Nowe wiropłaty dołączyły do użytkowanych już przez BMI śmigłowców H135 i AS350. Będą operowały z Innsbrucka i Salzburga w Tyrolu oraz innych górskich obszarach Austrii w imieniu lokalnego rządu Tyrolu. Pierwszy śmigłowiec został uroczyście przekazany do służby 17 października br. podczas ceremonii w Innsbrucku, w obecności austriackiego ministra spraw wewnętrznych Wolfganga Peschorna i gubernatora Tyrolu Günthera Plattera.

H125 BMI mają kompleksowy zestaw ekwipunku w niestandardowej konfiguracji, zaprojektowanej przez brytyjski oddział Airbus Helicopters i zamontowany w jego siedzibie w Oksfordzie. Obejmuje on m.in. podwójny hak do podwieszania ładunków zewnętrznych, reflektor, sprzęt gaśniczy, w tym interfejs do obsługi zbiornika wody Bambi (do gaszenia pożarów) i radiostację łączności w systemie TETRA. Wyposażenie kabiny załogi zostało dostosowane do lotów w okularowych wzmacniaczach obrazu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.