Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa w Fort Stewart

Wypadki, Wojska lądowe, 23 października 2019

Podczas ćwiczeń 3. Dywizji Piechoty US Army bwp M2 Bradley stoczył się do wody. Na miejscu zginęło trzech żołnierzy. Z kolei trzech rannych ewakuowano do szpitala Winn Army Community Hospital.

Wypadek bwp Bradley miał miejsce w Fort Stewart w stanie Georgia / Zdjęcie: US Army

Dowództwo US Army nie podaje jednak szczegółów zdarzenia, ponieważ trwa dochodzenie w celu wykrycia jego przyczyny. Nazwiska ofiar zostaną podane do publicznej wiadomości po przekazaniu informacji o zdarzeniu ich rodzinom.

Dowódca 3. Dywizji Piechoty, gen. Tony Aguto powiedział: Wszyscy jesteśmy zdruzgotani po wypadku podczas ćwiczeń na poligonie w Fort Stewart. Jesteśmy wyjątkowo zasmuceni stratą trzech żołnierzy i obrażeniami trzech kolejnych. Nasze serca i modlitwy kierujemy teraz do wszystkich rodzin dotkniętych tą tragedią.

W ubiegłym roku na tym samym poligonie doszło już do śmiertelnego wypadku. Zginęło wówczas kilkunastu żołnierzy. Wypadki, które mają miejsce, są powodem do ciągłej poprawy bezpieczeństwa ćwiczeń.

Jak poinformował The Washington Post stosunek strat w czasie ćwiczeń amerykańskich żołnierzy do strat bojowych wynosi 4 do 1. Z kolei dane Pentagonu mówią o malejącej liczbie ofiar w czasie ćwiczeń.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.