Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Katastrofa w Fort Stewart

Wypadki, Wojska lądowe, 23 października 2019

Podczas ćwiczeń 3. Dywizji Piechoty US Army bwp M2 Bradley stoczył się do wody. Na miejscu zginęło trzech żołnierzy. Z kolei trzech rannych ewakuowano do szpitala Winn Army Community Hospital.

Wypadek bwp Bradley miał miejsce w Fort Stewart w stanie Georgia / Zdjęcie: US Army

Dowództwo US Army nie podaje jednak szczegółów zdarzenia, ponieważ trwa dochodzenie w celu wykrycia jego przyczyny. Nazwiska ofiar zostaną podane do publicznej wiadomości po przekazaniu informacji o zdarzeniu ich rodzinom.

Dowódca 3. Dywizji Piechoty, gen. Tony Aguto powiedział: Wszyscy jesteśmy zdruzgotani po wypadku podczas ćwiczeń na poligonie w Fort Stewart. Jesteśmy wyjątkowo zasmuceni stratą trzech żołnierzy i obrażeniami trzech kolejnych. Nasze serca i modlitwy kierujemy teraz do wszystkich rodzin dotkniętych tą tragedią.

W ubiegłym roku na tym samym poligonie doszło już do śmiertelnego wypadku. Zginęło wówczas kilkunastu żołnierzy. Wypadki, które mają miejsce, są powodem do ciągłej poprawy bezpieczeństwa ćwiczeń.

Jak poinformował The Washington Post stosunek strat w czasie ćwiczeń amerykańskich żołnierzy do strat bojowych wynosi 4 do 1. Z kolei dane Pentagonu mówią o malejącej liczbie ofiar w czasie ćwiczeń.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.