Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Bella 412 w Kolumbii

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 27 października 2019

25 października 2019 z bazy Palanquero koło Puerto Salgar do lotu serwisowego wystartował śmigłowiec kolumbijskich wojsk lotniczych Bell 412EP. Na jego pokładzie znajdowało się 6 żołnierzy – dwóch pilotów (pułkownik Gomez i major Alzate) i 4 techników (Bautista, Mejía, Castellanos i Lopez). Mieli lecieć do bazy obsługowej w Madrid w departamencie Cundinamarca.

Śmigłowiec nie dotarł do celu. Kontakt z nim utracono o 14:16 czasu lokalnego. Wrak śmigłowca znaleziono wczoraj rano w okolicach Cerro Tablazo niedaleko Subachoque. Okazało się, że wszyscy lecący Bellem zginęli.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Wrak znaleziono na wzgórzu odległym o ok. 60 km od Bogoty. Dostęp do niego jest trudny.

Należący do Fuerza Aerea Colombiana śmigłowiec Bell 412EP zn. rej. FAC0006, nr ser. 36585 był używany do przewożenia prezydenta Kolumbii / Zdjęcie: todoaviones

Rozbity śmigłowiec to Bell 412EP zn. rej. FAC0006, nr ser. 36585. Należał do Fuerza Aerea Colombiana. Został zakupiony w 2012 od Bell Helicopter Textron za 16 875 mln peso. Był używany do przewożenia prezydenta Kolumbii (obecnie Iván Duque). W 2017 leciał nim papież Franciszek.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.