Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Bułgaria zmodernizuje T-72

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 29 października 2019

Minister Obrony Bułgarii Krasimir Karaczanow poinformował w lokalnej telewizji o planach związanych z rozwojem wojsk pancernych. Planowane przedsięwzięcie dotyczy modernizacji czołgów T-72. Prace zostaną przeprowadzone w dwóch etapach.

Według opracowań The Military Balance Bułgaria dysponuje 90 czołgami T-72 / MO Bułgarii

W ramach pierwszego etapu planowane jest przywrócenie pełnej sprawności bojowej wszystkim czołgom T-72 używanym przez bułgarskie Suchoputni Wojski (Wojska Lądowe). Proces ten już się rozpoczął. Pierwsze 10 wyremontowanych czołgów trafiło do użytkownika w tym miesiącu.

Remonty są prowadzone na podstawie umowy z grudnia 2018 na przywrócenie sprawności 13 czołgom. Jej wartość wynosi 10,7 mln lewa (23,4 mln zł). Za prace remontowe odpowiadają zakłady TEREM-Khan Krum w Tyrgowiszte, które należą do państwowego holdingu TEREM EAD.

W ramach drugiego etapu, według ministra obrony, czołgi zostaną poddane modernizacji. Głównym elementem będzie wyposażenie ich w nowy system kierowania ogniem. Jeżeli modernizacja dojdzie do skutku, bułgarskie wozy mają się charakteryzować wyższą celnością ognia od zmodyfikowanych polskich T-72.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.