Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie zbudują 100 nowych lotnisk?

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 31 października 2019

Według zbliżonych do rządu źródeł The Economic Times, władze Indii rozważają uruchomienie do 2024 stu nowych lotnisk. Miałyby w nie zainwestować bilion rupii. Rok dłużej miałaby potrwać budowa tysiąca lokalnych dróg łączących mniejsze miasta i wioski. Związane z tym wyzwania były omawiane z udziałem ekspertów w ubiegłym tygodniu.

Fragment mapy lotnisk w Indiach / Ilustracja: mapsofindia

Rozbudowę infrastruktury władze Indii uznają za niezbędną do ożywienia gospodarki. Indyjska gospodarka jest trzecią pod względem wielkości w Azji, ale wynika to głównie z liczby ludności, a nie jej innowacyjności i aktywności przedsiębiorców. Porównywalne pod względem zaludnienia Chiny wielokrotnie przewyższają pod tym względem Indie. Obecnie aktywność indyjskiej gospodarki znajduje się na najniższym poziomie od 6 lat.

Chiny nadal rozbudowują swoją infrastrukturę. Na 2035 zaplanowały posiadanie 450 lotnisk komercyjnych. Prawie dwukrotnie więcej niż w 2018.

Jeszcze 3 lata temu funkcjonowało jedynie 75 lotnisk z kilkuset wcześniej zbudowanych. Pozostałych nie remontowano, bo linie lotnicze nie były zainteresowane lotami do małych miejscowości. Nowy program ma zmienić tę sytuację. Władze zamierzają bowiem wspierać finansowo linie obsługujące lokalne trasy.


Drukuj Góra