Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Indie zbudują 100 nowych lotnisk?

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 31 października 2019

Według zbliżonych do rządu źródeł The Economic Times, władze Indii rozważają uruchomienie do 2024 stu nowych lotnisk. Miałyby w nie zainwestować bilion rupii. Rok dłużej miałaby potrwać budowa tysiąca lokalnych dróg łączących mniejsze miasta i wioski. Związane z tym wyzwania były omawiane z udziałem ekspertów w ubiegłym tygodniu.

Fragment mapy lotnisk w Indiach / Ilustracja: mapsofindia

Rozbudowę infrastruktury władze Indii uznają za niezbędną do ożywienia gospodarki. Indyjska gospodarka jest trzecią pod względem wielkości w Azji, ale wynika to głównie z liczby ludności, a nie jej innowacyjności i aktywności przedsiębiorców. Porównywalne pod względem zaludnienia Chiny wielokrotnie przewyższają pod tym względem Indie. Obecnie aktywność indyjskiej gospodarki znajduje się na najniższym poziomie od 6 lat.

Chiny nadal rozbudowują swoją infrastrukturę. Na 2035 zaplanowały posiadanie 450 lotnisk komercyjnych. Prawie dwukrotnie więcej niż w 2018.

Jeszcze 3 lata temu funkcjonowało jedynie 75 lotnisk z kilkuset wcześniej zbudowanych. Pozostałych nie remontowano, bo linie lotnicze nie były zainteresowane lotami do małych miejscowości. Nowy program ma zmienić tę sytuację. Władze zamierzają bowiem wspierać finansowo linie obsługujące lokalne trasy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.