Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępki pod dwa okręty proj. 636.3

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 01 listopada 2019

Dziś, 1 listopada 2019 w stoczni Admirałtiejskije Wierfi w St. Petersburgu oficjalnie położono stępki pod dwa duże okręty podwodne z napędem diesel-elektrycznym proj. 636.3. Dla jednostek przewidziano nazwy Magadan i Ufa. Po zakończeniu budowy mają trafić w skład Floty Oceanu Spokojnego (TOF) WMF FR. Powinno to nastąpić w 2021.

Dziś symbolicznie położono stępki pod dwa duże okręty podwodne proj. 636.3 – Magadan (na zdjęciu) i Ufa / Zdjęcie: sdelanounas

Okręty budowane są w ramach kontraktu zawartego we wrześniu 2016. Zgodnie z nim TOF ma otrzymać 6 jednostek proj. 636.3 Warszawianka. Dziś położono stępki pod 3. i 4. okręt serii.

Przy okazji uroczystości poinformowano, że zakończyły się testy pierwszego okrętu serii – Pietropawłowsk-Kamczacki. Pierwotnie przekazanie odbiorcy dwóch pierwszych okrętów zaplanowano na 2019 (a wszystkich okrętów – na 2021). Teraz okazało się, że do końca 2019 do TOF trafi tylko jeden – właśnie Pietropawłowsk-Kamczacki. Według obecnych planów, dostawy wszystkich okrętów mają zakończyć się w 2022.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.