Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Włochy zakazują lotów Mahan Air

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 02 listopada 2019

Według gazety La Stampa, włoski rząd, podobnie jak wcześniej Francja i Niemcy, pod presją USA zakazał lotów irańskich linii Mahan Air. Nastąpiło to po wizycie sekretarza stanu Mike'a Pompeo w Rzymie. Linie Mahan Air co tydzień obsługują loty do Rzymu i Mediolanu.

Pompeo miał zagrozić Włochom amerykańskimi sankcjami gospodarczymi. W tej sytuacji Rzym zdecydował o wstrzymaniu lotów irańskich linii w ciągu 45 dni. Oznacza to, że Mahan Air przestaną latać do Włoch 15 grudnia 2019.

Międzynarodowe trasy obsługiwane przez Mahan Air

Mahan Air zostały założone w 1992 jako pierwsze prywatne linie lotnicze w Iranie. Ich siedzibą jest Teheran. Linie dysponują 46 samolotami, w tym 9 Airbusami A300, 9 A310 i 11 A340 oraz 15 BAe 146. Obsługują 50 tras w 18 państwach. Mahan Air są członkiem IATA.

USA nałożyły sankcje na Mahan Air już w 2011. Pretekstem miały być powiązania z Korpusem Strażników Rewolucji Islamskiej oraz transport broni i personelu wojskowego na Bliskim Wschodzie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.