Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Cygnus leci w kierunku MSK

Astronautyka, 02 listopada 2019

Dziś, 2 listopada 2019 o 9:59 czasu lokalnego (13:59 GMT) rakieta nośna Northrop Grumman (wcześniej Orbital Sciences Corporation) Antares 230+ z pojazdem transportowym Cygnus NG-12 wystartowała ze stanowiska 0A w Virginia Space's Mid-Atlantic Regional Spaceport w Wallops na wschodnim wybrzeżu USA. Lot przebiegł pomyślnie i po 8,5 min. Cygnus oddzielił się od górnego stopnia rakiety. Teraz pojazd kieruje się w stronę Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Ma do niej dotrzeć 4 listopada i zostać przechwycony przez ramię robotyczne ok. 4:10.

Rakieta nośna Northrop Grumman Antares 230+ startuje z pojazdem transportowym Cygnus NG-12 ze stanowiska 0A w Mid-Atlantic Regional Spaceport w Wallops, 2 listopada 2019, 13:59 GMT / Zdjęcie: NASA

Zbudowany przez Northrop Grummana Cygnus przewozi 3705 kg zaopatrzenia, w tym nowy system chłodzenia i inne moduły naprawcze do Alpha Magnetic Spectrometer. Naprawę mają przeprowadzić Luca Parmitano (Włoch) i Andrew Morgan (Amerykanin) w czasie 4-5 wyjść poza pokład MSK. AMS 02 od 2011 poszukuje dowodów na istnienie ciemnej materii. Zbudowanie urządzenia kosztowało ok. 2 mld USD.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.