Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kasata programu VH-71

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 02 czerwca 2009

Przedstawiciele US Navy poinformowali oficjalnie wczoraj o zakończeniu programu śmigłowca prezydenckiego VH-71 Kestler. Formalne anulowanie umowy oczekiwane jest w najbliższym czasie.

Jeden z 9 dostarczonych do USA śmigłowców VH-71. Administracja Baracka Obamy uznała, że wydanie ponad 13 mld USD na 28 egz., to zdecydowanie zbyt dużo. Producent tłumaczył się, że kilkuletnie opóźnienie i dramatyczny wzrost kosztów wywoływał sam użytkownik, ciągłymi zmianami wymagań, które powodowały niejednokrotnie konieczność przebudowy całej konstrukcji / Zdjęcie: AgustaWestland

Ogłoszenie kasacji programu VH-71 przez marynarkę wojenną - w skład której wchodzi eskadra prezydencka - jest wynikiem wcześniejszej decyzji Pentagonu (zobacz: Więcej o amerykańskich cięciach).

US Navy zapowiedziała dokładnie rozwiązanie umowy N00019-05-C-0030, zawartej z Lockheed Martinem 28 stycznia 2005, a dotyczącej fazy badawczo-rozwojowej programu.

Oznacza to utratę przez departament obrony ok. 3,5 mld USD do tej pory wypłaconych producentowi. Prawie trzecia część tej kwoty (ok. 1 mld USD) trafiła do AgustyWestlanda, producenta śmigłowców AW101, których wariantem jest VH-71. Pentagon będzie musiał również wypłacić spore kary, wynikające z zerwania umowy.

Decyzja oznacza również konieczność rozpisania nowego przetargu. Eskadra prezydencka wykorzystuje bowiem 30-letnie VH-3 Sea Kingi i nieco młodsze VH-60N WhiteHawki, których resursy nieubłaganie zbliżają się ku końcowi.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.